Novinky

Vyhlášení výsledků 12. ročníku soutěže Žít krajinou

22.3.2019

Ve čtvrtek 21. 3. 2019 se v Hlavním sále Senátu PČR uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 12. ročníku soutěže Žít krajinou.
Společná zařízení byla komisemi hodnocena ve dvou kategoriích - Zelená a dopravní infrastruktura a Tvorba a ochrana krajiny. Současně byla vyhlášena Cena Státního pozemkového úřadu a Cena veřejnosti, která je udělována projektu s nejvyšším počtem hlasů získaných ze strany veřejnosti prostřednictvím internetového hlasování. V tomto ročníku bylo hodnoceno celkem 41 projektů, z toho 21 v první kategorii a 19 ve druhé.
Akce se zúčastnil senátor a předseda Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Miroslav Nenutil, senátor a místopředseda Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Petr Šilar, náměstek pro řízení Sekce pro fondy Evropské unie, vědu, výzkum a vzdělávání Ministerstva zemědělství Pavel Sekáč a ústřední ředitel Státního pozemkového úřadu Martin Vrba. Ve svých projevech zdůraznili důležitost pozemkových úprav a jejich pozitivní vliv na krajinu.Všichni přítomní senátoři se zapojili do předávání ocenění a Pamětních listů Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova. Cenu Státního pozemkového úřadu předala s ústředním ředitelem Vrbou i poslankyně a předsedkyně Spolku pro rozvoj venkova paní Veronika Vrecionová. O krásné hudební vystoupení se postaral dětský soubor MaléR ze ZUŠ Klapkova v Praze 8. 

 

 


Výherce veřejného hlasování

22.3.2019

Na základě losování, které proběhlo 5. 2. 2019 oznamujeme, že vítězem z řad hlasující veřejnosti ve 12. ročníku soutěže Žít krajinou a zároveň držitelem dárkového koše se stává pan Zdeněk ze Záhoří u Žimu.


Gratulujeme


Hlasování veřejnosti ukončeno

1.1.2019

Dne 31. 12. 2018 bylo ukončeno hlasování veřejnosti ve 12. ročníku  soutěže Žít krajinou. Slavnostní vyhlášení výsledků  se uskuteční 21. 3. 2019 v Hlavním sále Senátu PČR.


Dnešním dnem bylo spuštěno hlasování veřejnosti

1.12.2018

Od 1. 12. 2018 je možné až do konce roku rozhodnout o tom, který projekt získá Cenu veřejnosti v rámci veřejného hlasování. Ze všech hlasujících bude vylosován jeden výherce, který získá dárkový koš. Každý hlasující může přidělit pouze jeden hlas. Z hlasování jsou vyloučeni zaměstnanci Státního pozemkového úřadu.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 21. března 2019 v Hlavním sále Senátu PČR.

 


Uzávěrka přihlašování projektů

1.11.2018

Včera 31. 10. 2018 bylo ukončeno přihlašování soutěžních projektů do 12. ročníku soutěže "Žít krajinou". Následně budou projekty hodnoceny odbornými komisemi pro jednotlivé kategorie a to do 31. 12. 2018. Hlasování veřejnosti proběhne na těchto webových stránkách od 1. 12. 2018 do 31. 12. 2018.


Zahájení 12. ročníku soutěže "Žít krajinou"

17.9.2018

Dnešním dnem  Státní pozemkový úřad ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy  zahajuje 12. ročník soutěže "Žít krajinou". Přihlašování projektů je možné na stránkách této aplikace do 31. 10. 2018. Upozorňujeme na nutnost dbát u přihlašovaných projektů na termín ukončení realizace tj. do 31. 12. 2017, který je uveden v pravidlech.

Manuál pro přihlašovatele projektu:

1. Registrace

 • na hlavní stránce webové aplikace soutěže Žít krajinou zvolte v levém menu pole "Registrace"
 • vyplňte veškeré údaje do příslušných polí
 • pro dokončení registrace zvolte opět tlačítko "Registrovat" pod vyplněnými poli
 • následně obdržíte na zadaný e-mail zprávu s přihlašovacími údaji

2. Přihlášení projektu do dané kategorie

 • z nabídkové roletky zvolte příslušnou kategorii do které chcete soutěžní projekt přihlásit
 • následně klikněte na tlačítko "přidat" vedle roletky, které zezelená
 • pod zelenou linkou se v příslušné kategorii objeví "Nový projekt"
 • kliknutím na tlačítko "upravit" můžete začít vyplňovat/editovat
 • v této části, prosíme, vyplňujte veškerá pole, není-li uvedeno jinak, včetně nahrání příslušných souborů
 • v případě přihlášení více projektů uvidíte všechny projekty v této sekci
 • po zkompletování projektu klikněte na tlačítko "uložit" a váš projekt, v případě, že nedojde k chybové hlášce, byl úspěšně zaregistrován