Novinky

Hlasování veřejnosti ukončeno

1.1.2019

Dne 31. 12. 2018 bylo ukončeno hlasování veřejnosti ve 12. ročníku  soutěže Žít krajinou. Slavnostní vyhlášení výsledků  se uskuteční 21. 3. 2019 v Hlavním sále Senátu PČR.


Dnešním dnem bylo spuštěno hlasování veřejnosti

1.12.2018

Od 1. 12. 2018 je možné až do konce roku rozhodnout o tom, který projekt získá Cenu veřejnosti v rámci veřejného hlasování. Ze všech hlasujících bude vylosován jeden výherce, který získá dárkový koš. Každý hlasující může přidělit pouze jeden hlas. Z hlasování jsou vyloučeni zaměstnanci Státního pozemkového úřadu.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 21. března 2019 v Hlavním sále Senátu PČR.

 


Uzávěrka přihlašování projektů

1.11.2018

Včera 31. 10. 2018 bylo ukončeno přihlašování soutěžních projektů do 12. ročníku soutěže "Žít krajinou". Následně budou projekty hodnoceny odbornými komisemi pro jednotlivé kategorie a to do 31. 12. 2018. Hlasování veřejnosti proběhne na těchto webových stránkách od 1. 12. 2018 do 31. 12. 2018.


Zahájení 12. ročníku soutěže "Žít krajinou"

17.9.2018

Dnešním dnem  Státní pozemkový úřad ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy  zahajuje 12. ročník soutěže "Žít krajinou". Přihlašování projektů je možné na stránkách této aplikace do 31. 10. 2018. Upozorňujeme na nutnost dbát u přihlašovaných projektů na termín ukončení realizace tj. do 31. 12. 2017, který je uveden v pravidlech.

Manuál pro přihlašovatele projektu:

1. Registrace

 • na hlavní stránce webové aplikace soutěže Žít krajinou zvolte v levém menu pole "Registrace"
 • vyplňte veškeré údaje do příslušných polí
 • pro dokončení registrace zvolte opět tlačítko "Registrovat" pod vyplněnými poli
 • následně obdržíte na zadaný e-mail zprávu s přihlašovacími údaji

2. Přihlášení projektu do dané kategorie

 • z nabídkové roletky zvolte příslušnou kategorii do které chcete soutěžní projekt přihlásit
 • následně klikněte na tlačítko "přidat" vedle roletky, které zezelená
 • pod zelenou linkou se v příslušné kategorii objeví "Nový projekt"
 • kliknutím na tlačítko "upravit" můžete začít vyplňovat/editovat
 • v této části, prosíme, vyplňujte veškerá pole, není-li uvedeno jinak, včetně nahrání příslušných souborů
 • v případě přihlášení více projektů uvidíte všechny projekty v této sekci
 • po zkompletování projektu klikněte na tlačítko "uložit" a váš projekt, v případě, že nedojde k chybové hlášce, byl úspěšně zaregistrován


Slavnostní vyhlášení výsledků 11. ročníku soutěže Žít krajinou

4.5.2018

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 se v Hlavním sále Senátu PČR uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 11. ročníku soutěže Žít krajinou.
Společná zařízení byla odbornou komisí letos poprvé hodnocena ve dvou kategoriích - Zelená a dopravní infrastruktura a Tvorba a ochrana krajiny. Současně byla vyhlášena Cena Státního pozemkového úřadu a Cena veřejnosti, která je udělována projektu s nejvyšším počtem hlasů získaných ze strany veřejnosti prostřednictvím internetového hlasování. V tomto ročníku bylo hodnoceno celkem 38 projektů, z toho 27 v první kategorii a 11 ve druhé.
Akce se zúčastnil senátor a předseda Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Miroslav Nenutil, senátor a místopředseda Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Petr Šilar, náměstek pro řízení Sekce pro fondy Evropské unie, vědu, výzkum a vzdělávání Ministerstva zemědělství Pavel Sekáč a zástupce ústřední ředitelky Státního pozemkového úřadu Martin Vrba.
Po úvodním slovu se představil se svým pěveckým vystoupením Kühnův dětský sbor. Poté následovalo vyhlášení vítězů soutěže, kteří převzali ocenění a diplomy z rukou zástupce ústřední ředitelky Státního pozemkového úřadu a pamětní listy od senátora a předsedy Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova.
Po společném focení byla pro zájemce připravena komentovaná prohlídka historických prostor Senátu PČR.


 


Výherce z řad hlasující veřejnosti

4.5.2018

Na základě losování, které proběhlo 18. 4. 2018 oznamujeme, že vítězkou z řad hlasující veřejnosti v 11. ročníku soutěže Žít krajinou a zároveň výherkyní víkendového pobytu pro dva ve wellness hotelu se stává paní Marcela ze Špilberku.

Gratulujeme