Novinky

Hlasování veřejnosti ukončeno

1.5.2021

Dne 30. 4. 2021 bylo ukončeno hlasování veřejnosti ve 14. ročníku  soutěže Žít krajinou. Nyní bude probíhat zpracování výsledků  a vylosován jeden výherce, který obdrží hodnotnou cenu i pozvánku na slavnostní vyhlášení soutěže.

V měsíci květnu bude zasedat centrální komise, jejímž úkolem  je rozhodnout o konečném pořadí vítězných projektů, které byly již hodnoceny odbornou komisí. Dalším úkolem je vybrat nejlepší projekt a udělit mu Cenu Státního pozemkového úřadu. 

Slavnostní vyhlášení výsledků  soutěže a předání cen se uskuteční 7. 9. 2021 v Hlavním sále Senátu PČR.


Hlasování veřejnosti spuštěno

1.4.2021

Během měsíce dubna je možné rozhodnout o tom, který projekt získá Cenu veřejnosti v rámci veřejného hlasování (záložka Hlasování veřejnosti). Po přihlášení budete přesměrováni na přihlášené projekty roku 2020 (záložka Přihlášené projekty - 2020), kde budete moci zvolit jeden nejlepší projekt ze všech (pozor, projekty jsou rozděleny ve dvou kategoriích Zelená a dopravní infrastruktura, Tvorba a ochrana krajiny). Každý hlasující může přidělit  pouze jeden hlas. Z hlasování jsou vyloučeni zaměstnanci Státního pozemkového úřadu. Z řad hlasujících bude vylosován jeden výherce, který bude odměněn.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže je naplánováno na  7. září 2021 v Hlavním sále Senátu PČR.


Uzávěrka přihlašování projektů

1.2.2021

Dne 31. 1. 2021 bylo ukončeno přihlašování projektů do 14. ročníku soutěže "Žít krajinou".  Do soutěže se přihlásilo celkem 42 projektů, z toho 23 v kategorii Zelená a dopravní infrastruktura a 19 v kategorii Tvorba a ochrana krajiny.
Následně budou projekty hodnoceny odbornými komisemi pro jednotlivé kategorie a to do 30. 4. 2021. Hlasování veřejnosti proběhne na těchto webových stránkách od 1. 4. 2021 do 30. 4. 2021.

Přihlášené projekty


Zahájení 14. ročníku soutěže "Žít krajinou"

1.12.2020

Dnešním dnem  Státní pozemkový úřad ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy  zahajuje 14. ročník soutěže "Žít krajinou". Přihlašování projektů je možné na stránkách této aplikace do 31. 1. 2021. Upozorňujeme na nutnost dbát u přihlašovaných projektů na termín ukončení realizace do 31. 12. 2019, který je uveden v pravidlech.

Manuál pro přihlašovatele projektu:

1. Registrace

 • na hlavní stránce webové aplikace soutěže Žít krajinou zvolte v levém menu pole "Registrace"
 • vyplňte veškeré údaje do příslušných polí
 • pro dokončení registrace zvolte opět tlačítko "Registrovat" pod vyplněnými poli
 • následně obdržíte na zadaný e-mail zprávu s přihlašovacími údaji

2. Přihlášení projektu do dané kategorie

 • z nabídkové roletky zvolte příslušnou kategorii do které chcete soutěžní projekt přihlásit
 • následně klikněte na tlačítko "přidat" vedle roletky, které zezelená
 • pod zelenou linkou se v příslušné kategorii objeví "Nový projekt"
 • kliknutím na tlačítko "upravit" můžete začít vyplňovat/editovat
 • v této části, prosíme, vyplňujte veškerá pole, není-li uvedeno jinak, včetně nahrání příslušných souborů
 • v případě přihlášení více projektů uvidíte všechny projekty v této sekci
 • po zkompletování projektu klikněte na tlačítko "uložit" a váš projekt, v případě, že nedojde k chybové hlášce, byl úspěšně zaregistrován


Vyhlášení výsledků 13. ročníku soutěže "Žít krajinou"

8.10.2020

Ve středu 7. 10. 2020 na střeše Národního zemědělského muzea v Praze se uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 13. ročníku soutěže Žít krajinou.
Z důvodu vyhlášeného nouzového stavu nebylo možné akci uspořádat ve větším počtu osob a v budově Senátu PČR jak bylo plánováno. Z tohoto důvodu byli na akci pozváni pouze vedoucí poboček a ředitelé Krajských pozemkových úřadů vítězných projektů. Ceny předávali  Martin Vrba, ústřední ředitel  Státního pozemkového úřadu; Michal Gebhart, ředitel Sekce krajinotvorby a Jaroslava Kosejková, ředitelka Odboru pozemkových úprav. Nezúčastněným realizátorům velice děkujeme za jejich skvělou práci a připravená ocenění jim zašleme.
Společná zařízení byla komisemi hodnocena ve dvou kategoriích -  I. Zelená a dopravní infrastruktura a II. Tvorba a ochrana krajiny. Současně byla vyhlášena Cena Státního pozemkového úřadu a Cena veřejnosti, která je udělována projektu s nejvyšším počtem hlasů získaných ze strany veřejnosti prostřednictvím internetového hlasování. V tomto ročníku bylo hodnoceno celkem 35 projektů, z toho 19 v první kategorii a 16 ve druhé.
 

Výsledky soutěže

 


Zrušení termínu vyhlášení výsledků 13. ročníku soutěže "Žít krajinou"

4.5.2020

Státní pozemový úřad,  po hodnocení centrální komise, zná již výsledky 13. ročníku soutěže "Žít krajinou".  Zároveň byl vylosován jeden výherce z řad hlasující veřejnosti, který obdrží dárkový koš. Bohužel, z důvodu epidemiologického stavu v  České republice, bylo zrušeno slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, které bylo naplánováno na 19. května 2020 v Havním sále Senátu PČR. 

O náhradním termínu Vás budeme včas informovat.

Děkujeme za pochopení.